BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Tytułem wstępu

hashphoto-slonecznik_vvfknfcwhnkkisrmphcmt.jpg

Z pewną nieśmiałością zapraszam do lektury…

 

 

Szanowni Klienci naszej sieci internetowej. Na początku niniejszego blogu pragnę zaznaczyć, że podobieństwo opisanych tu zdarzeń do tych jakie Państwu się przydarzyły – nie jest przypadkowe. One naprawdę miały miejsce. Aczkolwiek, wszystkie nazwiska zostały zmienione. Nie podajemy też adresów naszych Klientów.

Jeżeli przytoczę tutaj sytuację, która Państwa rozśmieszy – to nie z chęci wyśmiania kogokolwiek.

Pewnie też nie raz coś mnie zdenerwuje i opiszę tutaj to zdarzenie, wybaczcie.

Szanujemy wszystkich naszych Klientów. Lubimy wielu, naprawdę wielu z Was. Jesteście barwni, inteligentni, (na ogół) sympatyczni i na różny sposób fascynujący. I zazwyczaj mieszkacie na Kazimierzu nie przez przypadek. Coś Was tutaj przywiodło, jakiś wewnętrzny imperatyw. Z różnych stron Polski, Europy, świata.

Przypuszczalnie my też możemy być zabawni dla Was. Ale też denerwujący. Drażniący. Irytujący. Bo jest awaria i nie ma netu. Bo nie uprzedziliśmy, że musimy zmienić skrzynkę na Dietla, Estery, Miodowej…  Bo się zawiesił switch. Bo Wam się wyświetla informacja o braku płatności i prędkość netu zmniejszyła się o połowę. Trochę obawiam się, że właśnie to mi wygarniecie, jeżeli zaczniecie wpisywać tutaj komentarze.

Na koniec chciałabym odnotować jedno spostrzeżenie.

Niestety – żeby było łatwiej – często w ocenie naszych Klientów kierujemy się stereotypami. Wszystko bierze się stąd, że podświadomie oczekujemy, że będą się zachowywać stosownie do tego jak wyglądają. Bywa tak, że dzwoni do mnie ktoś o przemiłym głosie. Jest uprzejmy, kulturalny, delikatny w sposobie, w jaki pyta o szczegóły świadczonej przez nas usługi. I potem widzimy się; tatuaże od nadgarstków aż po szyję. No i luz! Wygląda dobrze. Bywa też tak, że klient, czyściutki, ogolony, w garniturze jest – delikatnie rzecz ujmując – dosyć szorstki. No i jest jeszcze trzecia strona: gdy ktoś, kto wygląda jak rasta, jest konkretny, sztywny.

Ha! Nie każdy muzyk jest luzakiem, nie każdy rasta jest muzykiem, nie każdy garnitur dobrze leży. No i nie wszystkie zęby są naturalnie równe i białe. A co najważniejsze – nie ma potrzeby, żeby tak było.

 

Skomentuj