BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Teatr Barakah – Akademia Filmowa

www.krakowski-kazimierz.pl_barakahAkademia Filmowa Barakah / PROJEKCJA FILMU

Data: każdy wtorek o 19:30
Miejsce: Paulińska 28
Koordynacja: Łukasz Ziomek

Bilety: wstęp wolny

AKADEMIA FILMOWA BARAKAH to cykliczne tematyczne pokazy filmowe. Obok niekwestionowanych arcydzieł, które zapisały się na stałe w historii kina, zaprezentujemy także obrazy kontrowersyjne, mniej znane lub zapomniane. Repertuar uzupełnią filmy, które nie miały dystrybucji kinowej w Polsce, a zostały docenione na zagranicznych renomowanych festiwalach.

W grudniu zapraszamy na spotkanie filmami Stanleya Kubricka, Olivera Stone’a, Alfreda Hitchcocka, Petera Yatesa i Sidneya Lumeta. Na ekranie m.in.: Malcolm McDowell, Al Pacino, John Cazale, Michael Douglas, Charlie Sheen, Daryl Hannah i Henry Fonda.

Łukasz Ziomek – absolwent Wiedzy o teatrze (dramatologii) UJ. Teksty o kinie i teatrze publikował w „Didaskaliach” i „Ricie Baum” oraz m.in. na Portalu Filmowym i E-Splocie. Współpracował z czasopismami „Ekrany” i „Kino”. Współautor „Lektur dramatyczności” (Księgarnia Akademicka 2010), w których opublikował esej poświęcony teatrowi Krystiana Lupy pt. „Lupa czyta Bernharda”. Przez dwa lata był stałym recenzentem filmowym „Gazety Krakowskiej”. W latach 2006-2013 pracował jako sekretarz literacki w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Prowadzi bloga filmowego www.zawrotglowy.wordpress.com.

UWAGA:
Brak tytułów podyktowany jest zapisami obowiązującej nas umowy licencyjnej. Ale jesteśmy przekonani, że korzystając z powyższych opisów, odkrycie o jakie filmy chodzi, nikomu z Was nie nastręczy najmniejszych problemów.

Więcej informacji znajdziecie na:

Skomentuj