BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Światłowody na Kazimierzu.

hashphoto-swiatlo_ubtattlaudipkecbmsshxvae.jpg

Rok rozpoznania, pół roku starania, miesiąc na przyłączenie, noc na konfigurację i jest – krakowski Kazimierz został podłączony do linii światłowodowej :).

 

 

Linia światłowodowa zdecydowanie poprawia jakość życia. Administratora, bo nie musi wysłuchiwać narzekań na pingi, użytkownik  bo niższych pingów już być nie może, serwisanta bo nie musi sprawdzać skomplikowanych i złozonych elemntów radiolinii.  Zielona diodka mrugająca obok portu z wetkniętym modułem mini-GIBC do którego podpięty jest światłowód radośnie informuje go – wszystko gra!

A więc stało się. Podłączenie światłowodu na Kazimierzu to prawie rok przepychanek, oferty, niedotrzymujący terminów podwykonawców, zgody zarządców dróg, zgód włascicieli kamienic, obok których nie ma kanałów światłowodowych, ale warto było. Kazimierska sieć sloneczko.net jako jedyna chyba na całym starym mieście oferuje dla swoich klientów dostep do internetu za pomocą linii światłowodowych, oferując już globalne prędkości dostepu do internetu.

Co zostało do zrobienia? Spięcie światłowodami głównych węzłów sieci. To już zalezy od pogody, nasi chłopcy dokonują cudów ekwilibrystyki podpinając poszczególne węzły grubym na palec izolowanym, żelowanym wychuchanym przewodem w środku którego  radośnie biegnie optyczny przewód przerzucający w ciągu sekundy  setki  megabitów danych.

Skomentuj