BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Społeczne archiwum fotograficzne – Cheder Cafe zaprasza na warsztaty

The Machers zapraszają na warsztaty kreatywne z Natalią Martini, autorką projektu Bronowickiego Archiwum Społecznego, która pokaże nam jak samodzielnie stworzyć społeczne archiwum fotograficzne.

Warsztaty odbędą się w poniedziałek 9 marca 2015 w Cheder Cafe, ul. Józefa 36 o godz. 18.00

Warsztaty są inspirowane akcją Album rodzinny. Kazimierz Krakowski, jednym z naszych nowych projektów społecznych. Staramy się stworzyć prawdziwy album z rodzinnymi amatorskimi fotografiami mieszkańców Kazimierza na przestrzeni lat. Poprzez zdjęcia chcemy uchwycić oblicze dzielnicy i ludzi. Włączcie się do akcji i podzielcie się fotografiami z życia Kazimierza. Pokażmy jego życie – różnorodne i niezwykłe. Możecie też dołączyć do ekipy Macherów realizujących projekt i pomóc w stworzeniu albumu.

Temat archiwów społecznych staje się coraz bardziej popularny. Zapraszamy na warsztaty pozyskiwania, opisywania i porządkowania archiwaliów. Podczas warsztatów nauczymy się jak prowadzić wywiady ze świadkami historii oraz porządkować zebraną wiedzę. Podczas aktywnych zajęć poruszymy też zagadnienia etyki udostępniania pozyskanych treści. Warsztaty poprowadzi Natalia Martini – socjolożka, pomysłodawczyni i koordynatorka Bronowickiego Archiwum Społecznego.

Liczba miejsc ograniczona – zapisy na office@jewishfestival.pl do 7.03.2015

Polecamy fanpage wydarzenia

Skomentuj