BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Protest przeciwko proponowanym przez ZIKiT ograniczeniom w parkowaniu na Kazimierzu.

Krakowski ZIKiT postuluje całkowite ograniczenie parkowania na Kazimierzu. Przykład Podgórza wskazuje, że doprowadza to do degradacji okolicy, upadku działalności gospodarczej i wyprowadzek mieszkańców. Każdy rozumie konieczność ograniczenia ilości samochodów w centrum miasta, ale nie może to się odbywać kosztem ludzi którzy od lat tu mieszkają i prowadzą interesy ludzi którzy czynią to miejsce wyjątkowym.

ZIKiT już kilka razy pokazał, że zdanie mieszkańców Starego Miasta kompletnie go nie interesuje. Zmiany wprowadzone autorytarnie, bez żadnych konsultacji społecznych, zmiany które istotnie wpływają na życie mieszkańców jednoznacznie udowadniają, że ZIKiT ma plan na centrum Krakowa, ale nie widzi w nim roli mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

Zmiany w parkowaniu są konieczne – centrum jest zatłoczone. Jednak nie może to być zmiana taka jaką proponują urzędnicy wspólnie z ZIKiTem, gdzie nie przewiduje się miejsca dla lokalnej społeczności. Dlatego prosimy o zapoznanie się z petycją Pana Marka Tuchowskiego, radnego dzielnicy I, który mieszka na Kazimierzu i rozumie nasze problemy zdecydowanie lepiej niż urzędnicy.

Pobierz petycję w formacie pdf.

Pan Marek będzie w najbliższych dniach odwiedzał mieszkańców i prosił o podpisanie petycji proponującej rozsądne zmiany w komunikacji na Kazimierzu. Petycję można również podpisać w sklepie papierniczym przy ul. Dietla 65. Razem możemy pokazać, że ZIKiT i urzędnicy muszą liczyć się z naszym zdaniem!

Skomentuj