BEGIN TYPING YOUR SEARCH ABOVE AND PRESS RETURN TO SEARCH. PRESS ESC TO CANCEL

Dla wrażliwych – Profifile.pl

hashphoto-profifile_ngnajedrlsfitchuddaqtx.jpg

Znalazłam z necie portal społecznościowy Profifile. Pomyślałam od razu „dla wrażliwych”, niekoniecznie dla każdego. Portal dla ludzi, którzy piszą wiersze, chcą komuś je pokazać a obawiają się krytyki. Dla osób, które chcą mówić o uczuciach bez obawy, że ktoś je wyśmieje. No i dla wszystkich, szukających odskoczni od facebooka. Na Profifile.pl jest cicho, spokojnie, możesz dołączyć do istniejących grup, albo stworzyć własną. Jest grupa „30-40-latkowie”, „Przy Kominku”, jest też „Eroticon” i „Red Magic Room”. Zachęcam do przeczytania krótkiej rozmowy z Panem Karolem Kotowskim – jednym z założycieli portalu Profifile.pl

 

 

Dzień dobry, Panie Karolu, jak to z tym portalem było? Kto go wymyślił?

Pomysłodawcą portalu jestem ja. Portal by nie powstał, gdybym swoją pasją i przekonaniami nie zaraził wspólnika, Rafała Prażanowskiego, który sfinansował całe przedsięwzięcie.

Miał Pan jakieś merytoryczne przygotowanie do prowadzenia takiego serwisu?

Sam pomysł na portal powstał kilka lat temu i ewoluował wraz z doświadczeniami, które zdobywałem kreując i administrując jedne z największych społeczności internetowych w kraju. Przez lata patrzyłem i zgłębiałem potrzeby użytkowników, chęć wyrażenia siebie, chęć akceptacji i ucieczki od problemów, które niesie realne życie. Wiele z tych ludzi odnajduje się w sieci, prowadząc różnego rodzaju grupy, fora czy społeczności tematyczne. Właśnie dla nich został ten portal stworzony – u jego podstaw leży danie użytkownikom możliwość prowadzenia społeczności tematycznych, których mamy już naprawdę wiele, a które mogą zostać wykorzystywane i wspierane finansowo przez partnerów zewnętrznych, których w najbliższych tygodniach będziemy poszukiwali. O potencjale, jaki drzemie w naszych społecznościach może świadczyć fakt, że posiadamy w nich już blisko 300.000 merytorycznych wypowiedzi na różnorodne tematy. Nie są to spotykane na wielu serwisach popularne tematy w stylu „liczymy do miliona”, a przemyślane wypowiedzi, w których każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Czym wyróżnia się portal Profifile na tle innych?

Serwis daje szerokie możliwości dla użytkowników, mogą oni prowadzić własnego fajla który jest odpowiednikiem bloga, mają możliwość dodawania teł na swoje profile, nawiązywać nowe znajomości oraz pogłębiać znajomości już zawarte. Nie zapomnieliśmy o galeriach i albumach ze zdjęciami i wielu innych elementach, które sprawiają że czas spędzany z nami nigdy nie jest stracony, a użytkownicy chcą do nas wracać.

Co jest najważniejsze w prowadzeniu portalu społecznościowego?

Wychodzimy z założenia, że każdy użytkownik powinien czuć się u nas wyjątkowo i kładziemy na to wielki nacisk prowadząc politykę dialogu z użytkownikami. To użytkownicy wskazują nam kierunki rozwoju oraz funkcje, które chcieliby aby zostały wprowadzone.

Czym możecie się pochwalić?

Po niecałych 2 miesiącach zgromadziliśmy liczną rzeszę użytkowników, którzy kochają ten portal i nie wyobrażają sobie świata bez niego. Przejawiają oni wiele autorskich inicjatyw wskazujących, że tworzy się powoli w Internecie wyjątkowe miejsce, dla wyjątkowych ludzi.

Panie Karolu, dziękuję za rozmowę, w imieniu portalu Krakowski-Kazimierz.pl życzę Panom wielu sukcesów!

Zdjęcie pobrano ze strony: Profifile.pl

Skomentuj